Przejdź do treści

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie to samorządowa spółka kolejowa, której właścicielem jest Województwo Śląskie. Przewoźnik obsługuje 16 linii komunikacyjnych łączących najważniejsze miasta aglomeracji śląskiej oraz sukcesywnie rozwija siatkę połączeń. Na przestrzeni ostatnich lat wprowadzone zostały linie kończące bieg również poza granicami Województwa Śląskiego – m.in. w Zakopanym czy w Krakowie. Około 400 pociągów uruchamianych każdego dnia stanowi ogromny potencjał, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy mieszkańcy regionu. Jako innowacyjny i efektywny przewoźnik, Koleje Śląskie dają pasażerom możliwość dotarcia w szybki, bezpieczny, komfortowy oraz konkurencyjny cenowo sposób do najbardziej odległych zakątków województwa, niezależnie od tego czy w podróż wybierają się prywatnie, służbowo czy turystycznie.

Spółka dysponuje nowoczesnym oraz zróżnicowanym parkiem taborowym, w którym znajdują się pojazdy zarówno czołowych polskich, jak i zagranicznych producentów. Przewoźnik w swojej flocie posiada również pojazdy w specjalnej oprawie graficznej, które przypominają o historii oraz tradycji regionu, a także jeden z najnowocześniejszych w Europie symulatorów pojazdu kolejowego.

Tylko w pierwszej połowie 2021 roku Koleje Śląskie jako pierwszy podmiot w Polsce uzyskały jednolity certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, zostały sygnatariuszem Europejskiej Deklaracji Kultury Bezpieczeństwa oraz uzyskały tytuł Wielkiego Modernizatora 2020 nadany przez Instytut Europejskiego Biznesu. Wszystkie podejmowane przez Koleje Śląskie działania na rzecz podnoszenia komfortu i bezpieczeństwa pasażerów są realizowane poprzez każdy aspekt codziennej pracy spółki – w tym cele, misję, wizję oraz świadczone usługi przewozowe. To pasażer oraz jego wygoda i satysfakcja z podróży są dla śląskiego przewoźnika najważniejsze.