Przejdź do treści

Arriva RP

Arriva jest wiodącym ogólnoeuropejskim operatorem na rynku usług transportowych, zatrudniającym ponad 60 000 pracowników i prowadzącym działalność w 14 krajach Europy. Każdego roku realizuje ponad 2,2 mld przewozów pasażerskich. Dostarcza rozwiązania transportowe dla lokalnych i krajowych władz państwowych oraz zarządów transportu miejskiego. Działalność przewoźnika w Europie obejmuje różne środki transportu: autobusy, pociągi, tramwaje, metro, promy, taksówki wodne, carsharing, ambulanse.

W Polsce Arriva jest jedynym operatorem świadczącym usługi kolejowe i autobusowe na liniach miejskich, regionalnych i dalekobieżnych. Działa na terenie 4 województw, eksploatując ponad 300 autobusów, 37 pojazdów szynowych i zatrudniając blisko 1100 osób. Oferuje ponadto liczne usługi okołoprzewozowe takie jak sprzedaż paliwa, stacje diagnostyczne, myjnie.

W zakresie przewozów kolejowych Arriva RP to pierwszy prywatny pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, świadczący usługi na masową skalę. Wieloletnie doświadczenie Arriva w transporcie publicznym na rynkach europejskich zaowocowało w 2007 roku zwycięstwem w przetargu na wykonywanie przewozów obejmujących linie spalinowe w województwie kujawsko-pomorskim. Arriva obsługuje ok. 40% połączeń pasażerskich w tym regionie. W ramach projektów komercyjnych spółka uruchamia również międzyregionalne, kolejowe połączenia o charakterze sezonowym w Polsce północnej w relacji Bydgoszcz – Hel. Te połączenia wakacyjne to łącznie ponad 1890 uruchomionych pociągów, 210 tysięcy przejechanych kilometrów i blisko 320 tysięcy przewiezionych pasażerów.

Obecnie Arriva obsługuje ok. 100 przystanków i stacji oraz wykonuje blisko 2 miliony kilometropociągów rocznie, zatrudniając przy tym ok. 200 osób. W ramach działalności 127 mln złotych, wyłącznie ze środków własnych, zostało zainwestowane w pozyskanie i utrzymanie taboru oraz zapewnienie wysokiego standardu usług dla pasażerów.

Fundamentem działania przewoźnika jest jakość i efektywność świadczonych usług, bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz uczestniczenie w życiu społeczności. To co wyróżnia spółkę to wysoka jakość oferowana podróżnym oraz zaangażowanie na każdej płaszczyźnie realizacji usługi przewozowej. Zadowolenie podróżnych potwierdzają wyniki corocznych ankiet, gdzie podróżni wysoko oceniają jakość usług Arriva, w tym punktualność, częstotliwość, niezawodność, czystość, bezpieczeństwo, wygodę pociągów oraz w szczególności jakość obsługi. Oceny te rosną z roku na rok.

Od początku swojego funkcjonowania, Arriva podejmuje też ponadstandardowe działania mające na celu promowanie transportu zbiorowego, między innymi były to wakacyjna reaktywacja połączeń do Ciechocinka, współfinansowanie budowy Bike&Ride w miejscowości Świekatowo czy obsługa festiwalu w Kostrzynie dla mieszkańców województwa kujawsko- pomorskiego.

Opierając się na doświadczeniach w Europie i dążąc do rozwoju spółka uczestniczyła w innowacyjnych przedsięwzięciach transportowych takich jak np. połączenia transgraniczne.

Arriva w Polsce oferuje ponadto wynajem taboru, maszynistów, a także usługę utrzymania pojazdów trakcyjnych.

W zakresie wynajmu pojazdów, oferuje autobusy szynowe o wysokim standardzie podróżowania i niskim zużyciu paliwa, m.in. SA 134, VT 628.4 czy MR/MRD.

Maszyniści Arriva to wysoko wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem zawodowym. W ramach utrzymania pojazdów spółka, dysponuje dwiema halami z czterema torami o długości 60 m, gdzie realizuje przeglądy i naprawy pojazdów trakcyjnych od P1 do P4.

W zakresie działalności autobusowej, Arriva oferuje wynajem autobusów regionalnych do obsługi Kolejowej Komunikacji Zastępczej z zróżnicowaną liczbą miejsc oraz profesjonalną obsługą i znajomością specyfiki kolejowej co jest bardzo ważne, aby zaoferować najlepszą usługę dla pasażera pomimo utrudnień.